Meny
Välkommen till Kulturcentralen.
Vi finns i Malmö och säljer biljetter till arrangemang och tipsar om kulturliv.
Logga in
Hem
Arrangemang
Arrangörer
Kategorier
Alla
Teater
Dans
Konst
Musik
Litteratur
Ungdom
Barn
Picknickföreställning
Festival
Utställning
Föreläsning
Övrigt
Historia
Standup
Guidad tur
Natur
Opera
Performance
Smakprovning
Show
Wellness
Humor
Nycirkus
Österlen
Musikal
Workshop
Presentkort
Arrangörsinlogg
Arrangörsinfo
Om oss
Kontakta oss
Vanliga frågor
Varukorg
Logga in på Mina Biljetter / Skapa konto
Kalendarium
Se kalendarium
Föregående
mars 2024
Nästa
mån
tis
ons
tor
fre
lör
sön
26
27
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Wildie
Dolce (SE) LIVE - framflyttad till 27 april
Lidija Dokuzovic Trio & Sounno d’Ajere
Simhall till Konsthall Ystad Arena Bad
Fladdermussafari i Hammars park
Moto Boy (SE) LIVE
Fjäriln vingad syns på Haga - Movitz resa genom Fredmans Epistlar av Bellman
En stackars liten haj - Obanteatern
Teprovning på Tehuset Shiva
2gether feat. Ara Dinkjian
Swan lake solo - av Olga Dukhovnaya
Väsen + Hawktail (SE/US)
Kulturskolan dansar
Sveriges Sydligaste Allsång
Matkaravan – Säsongskaravan i Saluhallen
The Promised Band - The Bruce Springsteen tribute
Visning av Torups slottsbibliotek
Medborgarskolans dansuppvisning
Smaktur, Malmö (promenad, cykel, buss)
Guidad tur i Limhamns kalkbrott
Sagan som Rymde
Carl Bagge
Lucia di Lammermoor med Skånska Operan!
Gigambitus
Victoria dansar! Ole Børud (NO)
Familjedag med Aufguss Alchemy
TaraTeatern ger SVEK av Harold Pinter
David’s Angels med Linnea Jonsson
Gröna Hissen
Romantiken
Klimatkapellet ger "Vem är det som bestämmer?"
Oslipat med Kirsty Armstrong, Jonas Strandberg m fl
Festen - av Viktor Fröjd
Tillsammans
Gilbert Holmström Quintet
Chokladprovning Limhamn
Allsångssommar med Astrid Lindgren allsång med piratorkestern
Karl-Martin Almqvist Ababhemu Quartet
Sällskapet pres. Diane Emerita med gäster (SE) LIVE
Höna hittar hem
Picknickkonsert med Spårvägens Musikkår
Visning av Malmö rådhus
Skapa pappersblommor med Nora Nordin
Lill-lördag på Palladium – Sofie Asplund, sopran & Magnus Svensson, piano
Muddy What? (DE)
Familjekonsert - Sjung med Maja och kaninen!
Past Glories
Historisk visning av Torups slotts paradvåning
ALLA HETER KNUT
Viktoria Tolstoy – ”Stealing moments” - Release
Innestående biljett Victoria
Musica Vitae och Lorenza Borrani, violin
Från Thomas Di Leva till David Bowie
Candide
Flow
Malin & Zink
GLENN MILLER ORCHESTRA - A Tribute To The Maestro
Regalskeppet Vasa
Kompaniet Live på Palladium 7/4
Flyttfåglar och våtmarksfåglar i Spillepengen
Elina Du Rietz ”Vuxenlekar”
GERD
Teddybjörnen Fredriksson – Filippa & morfar
Från slottsköket till Friherrinnans bord
Mames Babegenush (DK)
P.L.O.T.
Alba August (SE) LIVE
Fåglar i Limhamns kalkbrott
Medlemskap i Mix Musik
Focus (NL)
Olof Ramel sjunger Povel
Allt det bästa med Fröken Elvis
Att räkna till noll
Boltes Feta Show
Allsångssommar med Trassliga Toner och jakten på den bästa sången
Mezzoforte (ISL)
Norrbotten Big Band möter Linnea Henriksson
Midnattsdopp - Påsk edition
Relationsshowen
Chokladprovning Malmö
PLATTFORM
Matkaravan på Möllan
Konsert med Rickard Söderberg
Allsångssommar i Torup med Pettson och Findus
Familjelördag - Gunga på Kulturskolan
Medlemskap i Jazz i Malmö
Familjelördag - Spökfarfar
Torsdag på taket
Tonsättarporträtt: Staffan Storm
Upptäck Victoria! - Forsling&Hauch
Trädvandring i Hyllie
Flickan utan ansikte
När Åkes mamma glömde bort - Påsklovsteater
Världspoesidagen i Malmö 2024
Dominic Miller (ARG)
Persson Sexa
Oslipat pratar om sopor
Sagan om Rödluvan
Familjelördag - En stackars liten haj
232 Strängar - releasekonsert!
Harmonica Showdown
Trädvandring runt Möllevången
Nils Berg Cinemascope :Plays Religion + Support: Yegor Zabelov (BLR)
Duo SolRoos spelar renässansmusik på Torups slott
Bukettbinderi (Workshop)
Louisa Lyne & di Yiddishe Kapelye – Cohen på jiddisch
Nani Noam Vazana (ISR)
Malmö By Foot - Historisk vandring
Mikael Neumann möter Amiralens storband
Andreas Hourdakis kvartett
Oslipat SÄSONGSKORT våren 2024
Smakpromenad genom Rosengård!
David Urwitz
Examensproduktion #1 Månen och de andra planeterna
MAX- Pjäsen om bollen, bilen och lampan
Cavalleria Rusticana
Deep Etude - Alma Söderberg
Den Förbjudna Fruktkolan
Trädvandring i centrala Malmö
Göran Söllscher, gitarr
Ecstatic Ensemble med Malena Ernman
Victoria dansar! Minyo Crusaders (JP) - Inställt
Barntur i Limhamns kalkbrott - Leta fossil
Louise och Julia Live
This Is Svanholm – 25 år med Svanholm Singers
Oslipat med Anton Magnusson, Simon Gärdenfors m fl
Babyrytmik
ALLSÅNG 100 ÅRS HITS!
Jag är inte rädd
WORKSHOP MED VIKTOR OCH JOHANNA FRÖJD!
Kristin Korb, Jocelyn Gould & Kristian Leth (US/CA/DK)
Cumbian Colors
Goran Kajfeš Tropiques
Svante Söderqvist Trio
The Gothenburg Combo med Pernilla Augus
Bryggerivandring med ölprovning
Ett av dom sätt – En Hyllning till Peter LeMarc
Upptäck Victoria! - Harriet Nauer
Fladdermöss i Pildammsparken
Summerdreams
Steve Gunn (US)
Oslipat med Anders Ankan Johansson m fl
Iiris Viljanen & Stina Ekblad
LOST ACTION - Julia Kraus
DRAMA SLAM
Fågelsång i Hammarspark
Hazmat Modine (US)
Kaisa's Machine (FIN/US)
Adventspyssel - Julkransbindning i Torup (Workshop)
Olli Soikkeli (FIN) & Cesar Garabini (BRA)
Det Blev Handgemäng
Barcelona Flamenco Ballet: Carmen (ESP)