Meny
Välkommen till Kulturcentralen.
Vi finns i Malmö och säljer biljetter till arrangemang och tipsar om kulturliv.
Logga in
Hem
Arrangemang
Arrangörer
Kategorier
Alla
Teater
Dans
Konst
Musik
Litteratur
Ungdom
Barn
Picknickföreställning
Festival
Utställning
Föreläsning
Övrigt
Historia
Standup
Guidad tur
Natur
Opera
Performance
Smakprovning
Show
Wellness
Humor
Nycirkus
Österlen
Musikal
Workshop
Presentkort
Arrangörsinlogg
Arrangörsinfo
Om oss
Kontakta oss
Vanliga frågor
Varukorg
Logga in på Mina Biljetter / Skapa konto
Kalendarium
Se kalendarium
Föregående
mars 2024
Nästa
mån
tis
ons
tor
fre
lör
sön
26
27
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
En stackars liten haj - Obanteatern
Kompaniet Live på Palladium 7/4
Lill-lördag på Palladium – Sofie Asplund, sopran & Magnus Svensson, piano
Nils Berg Cinemascope :Plays Religion + Support: Yegor Zabelov (BLR)
Regalskeppet Vasa
Nani Noam Vazana (ISR)
Muddy What? (DE)
Allsångssommar med Trassliga Toner och jakten på den bästa sången
Alba August (SE) LIVE
Smaktur, Malmö (promenad, cykel, buss)
Summerdreams
David’s Angels med Linnea Jonsson
Boltes Feta Show
Bryggerivandring med ölprovning
Flow
Viktoria Tolstoy – ”Stealing moments” - Release
När Åkes mamma glömde bort - Påsklovsteater
Gigambitus
Carl Bagge
Höna hittar hem
Karl-Martin Almqvist Ababhemu Quartet
P.L.O.T.
Louise och Julia Live
Fladdermöss i Pildammsparken
Olof Ramel sjunger Povel
Fjäriln vingad syns på Haga - Movitz resa genom Fredmans Epistlar av Bellman
Sagan som Rymde
Från Thomas Di Leva till David Bowie
David Urwitz
Dolce (SE) LIVE - framflyttad till 27 april
Världspoesidagen i Malmö 2024
Guidad tur i Limhamns kalkbrott
Fåglar i Limhamns kalkbrott
Torsdag på taket
Visning av Malmö rådhus
Harmonica Showdown
Oslipat med Anders Ankan Johansson m fl
Duo SolRoos spelar renässansmusik på Torups slott
Chokladprovning Malmö
Trädvandring i centrala Malmö
Gilbert Holmström Quintet
Louisa Lyne & di Yiddishe Kapelye – Cohen på jiddisch
Trädvandring i Hyllie
Ecstatic Ensemble med Malena Ernman
WORKSHOP MED VIKTOR OCH JOHANNA FRÖJD!
GLENN MILLER ORCHESTRA - A Tribute To The Maestro
Musica Vitae och Lorenza Borrani, violin
Medlemskap i Mix Musik
Allsångssommar i Torup med Pettson och Findus
Upptäck Victoria! - Harriet Nauer
Flickan utan ansikte
Flyttfåglar och våtmarksfåglar i Spillepengen
Sagan om Rödluvan
GERD
The Gothenburg Combo med Pernilla Augus
Teddybjörnen Fredriksson – Filippa & morfar
Picknickkonsert med Spårvägens Musikkår
Fladdermussafari i Hammars park
Mezzoforte (ISL)
Focus (NL)
Persson Sexa
Familjekonsert - Sjung med Maja och kaninen!
Matkaravan – Säsongskaravan i Saluhallen
Wildie
Sällskapet pres. Diane Emerita med gäster (SE) LIVE
Moto Boy (SE) LIVE
Barntur i Limhamns kalkbrott - Leta fossil
Mames Babegenush (DK)
Upptäck Victoria! - Forsling&Hauch
Iiris Viljanen & Stina Ekblad
Past Glories
Oslipat med Kirsty Armstrong, Jonas Strandberg m fl
Från slottsköket till Friherrinnans bord
Familjedag med Aufguss Alchemy
Romantiken
Lucia di Lammermoor med Skånska Operan!
ALLSÅNG 100 ÅRS HITS!
Familjelördag - En stackars liten haj
Familjelördag - Spökfarfar
Victoria dansar! Minyo Crusaders (JP) - Inställt
Olli Soikkeli (FIN) & Cesar Garabini (BRA)
Cumbian Colors
Steve Gunn (US)
Malmö By Foot - Historisk vandring
Kristin Korb, Jocelyn Gould & Kristian Leth (US/CA/DK)
Malin & Zink
Barcelona Flamenco Ballet: Carmen (ESP)
Att räkna till noll
Tonsättarporträtt: Staffan Storm
DRAMA SLAM
Skapa pappersblommor med Nora Nordin
This Is Svanholm – 25 år med Svanholm Singers
232 Strängar - releasekonsert!
Trädvandring runt Möllevången
Medlemskap i Jazz i Malmö
Lidija Dokuzovic Trio & Sounno d’Ajere
Candide
Victoria dansar! Ole Børud (NO)
Sveriges Sydligaste Allsång
Oslipat pratar om sopor
Adventspyssel - Julkransbindning i Torup (Workshop)
Oslipat med Anton Magnusson, Simon Gärdenfors m fl
Oslipat SÄSONGSKORT våren 2024
ALLA HETER KNUT
Relationsshowen
Konsert med Rickard Söderberg
PLATTFORM
Elina Du Rietz ”Vuxenlekar”
Allsångssommar med Astrid Lindgren allsång med piratorkestern
Familjelördag - Gunga på Kulturskolan
Kaisa's Machine (FIN/US)
Deep Etude - Alma Söderberg
Mikael Neumann möter Amiralens storband
Matkaravan på Möllan
Goran Kajfeš Tropiques
Bukettbinderi (Workshop)
2gether feat. Ara Dinkjian
Innestående biljett Victoria
Simhall till Konsthall Ystad Arena Bad
Klimatkapellet ger "Vem är det som bestämmer?"
Allt det bästa med Fröken Elvis
Chokladprovning Limhamn
Babyrytmik
Dominic Miller (ARG)
Midnattsdopp - Påsk edition
TaraTeatern ger SVEK av Harold Pinter
MAX- Pjäsen om bollen, bilen och lampan
Väsen + Hawktail (SE/US)
Hazmat Modine (US)
Medborgarskolans dansuppvisning
Examensproduktion #1 Månen och de andra planeterna
Swan lake solo - av Olga Dukhovnaya
Historisk visning av Torups slotts paradvåning
Visning av Torups slottsbibliotek
Göran Söllscher, gitarr
Teprovning på Tehuset Shiva
Andreas Hourdakis kvartett
Cavalleria Rusticana
LOST ACTION - Julia Kraus
Det Blev Handgemäng
Kulturskolan dansar
Svante Söderqvist Trio
Festen - av Viktor Fröjd
Smakpromenad genom Rosengård!
Den Förbjudna Fruktkolan
Jag är inte rädd
Tillsammans
Fågelsång i Hammarspark
The Promised Band - The Bruce Springsteen tribute
Norrbotten Big Band möter Linnea Henriksson